کد پستی استان چهارمحال و بختیاری

درباره استان چهارمحال و بختیاری

استان چهارمحال و بختیاری یکی از استان‌های کشور ایران است. مرکز این استان شهرکرد است.
این استان با گستره‌ای برابر با ۱۶٬۴۲۱ کیلومتر مربّع یک درصد از کل وسعت ایران، بیست و دومین استان کشور از نظر پهناوری می‌باشد. استان چهارمحال و بختیاری از جمله بخش‌های کوهستانی فلات مرکزی ایران محسوب می‌شود و ۳۱ درجه و ۹ دقیقه تا ۳۲درجه و ۳۸ دقیقه عرض شمالی و ۴۹ درجه و ۳۰ دقیقه تا ۵۱ درجه و ۲۶ دقیقه طول شرقی گرینویچ قرار دارد. این استان از شمال و مشرق به استان اصفهان، از مغرب به استان خوزستان، از جنوب به استان کهگیلویه و بویراحمد و از سوی شمال غربی به استان لرستان محدود می‌شود. شهرهای پر جمعیت این استان از جمله شهرکرد، فرخشهر و بروجن و … به زبان فارسی صحبت می‌کنند زبان بعضی نقاط این استان لری بختیاری است، واقلیتی نیز به زبان ترکی تکلم می‌کنند. در مرکز استان، هفشجان، بروجن، فرخ شهر به زبان فارسی با کمی تفاوت گویش می‌کنند.

مرکز این استان شهرکرد است و با ۲۰۶۶ متر ارتفاع از سطح دریا، بلندترین مرکز استان کشور ایران است. میانگین ارتفاع در استان چهارمحال و بختیاری حدود ۲۱۵۳ متر است و به همین خاطر استان چهارمحال و بختیاری را بام ایران می‌دانند.

کد پستی شهر شهرکرد : ۸۸۱۳۱ _ ۸۸۵۹۱

کد پستی شهر فارسان : ۸۸۶۱۱ _ ۸۸۶۷۱

کد پستی شهر کوهرنگ : ۸۸۶۴۱ _ ۸۸۶۹۱

کد پستی شهر لردگان : ۸۸۹۱۱ _ ۸۸۹۹۱

کد پستی شهر بروجن : ۸۸۷۱۱ _ ۸۸۷۹۱

کد پستی شهر اردل : ۸۸۸۱۱ _ ۸۸۸۹۱

کد پستی های تمامی شهرهای چهارمحال و بختیاری در بالا آمده است و قابل استفاده است ، این مورد برای سهولت استفاده کاربران میباشد.